Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pożar autokaru na autostradzie A4 w okolicach Rzeszowa

Pożar autokaru na autostradzie A4 w okolicach Rzeszowa
Nikt nie odniósł obrażeń. (Fot. KM PSP w Rzeszowie)
Z powodu pożaru autokaru całkowicie zablokowany jest odcinek autostrady A4 między Łańcutem a Rzeszowem, w kierunku Krakowa. Nikt nie ucierpiał. Policja kieruje na objazdy na DK 94.

Do zdarzenia doszło dzisiaj ok. godz. 11:00 w okolicy Jasionki, w miejscowości Terliczka. Autokarem jadącym od strony Łańcuta podróżowało 46 osób oraz kierowca.

Jak poinformował oficer prasowy łańcuckiej policji st. sierżant Wojciech Gruca, pożar prawdopodobnie wybuchł w części bagażowej autokaru wycieczkowego. Nikt nie odniósł obrażeń.

Rzecznik podkarpackich strażaków mł. bryg. Marcin Betleja dodał, że pożar został już opanowany, ale autobus i bagaże doszczętnie spłonęły.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów (24 strażaków).

Służby informują, że całkowicie zablokowany jest odcinek autostrady w kierunku Krakowa. Policja kieruje na objazdy na DK 94. Gruca ocenił, że już niedługo zostanie puszczony ruch w kierunku Krakowa jedną nitką autostrady.

Pasażerowie autokaru czekają na transport zastępczy.