Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Samolot zawrócił do Krakowa. "Miał uszkodzoną oponę"

Samolot zawrócił do Krakowa.
Załoga po starcie zdecydowała o powrocie do Krakowa. (Fot. Wikipedia)
Samolot Lufthansy lecący z Krakowa do Frankfurtu lądował awaryjnie na lotnisku w krakowskich Balicach - poinformował dzisiaj po południu portal gazetakrakowska.pl. Według rzeczniczki lotniska, załoga maszyny zdecydowała o powrocie do portu.

"Samolot Lufthansy rejs 1365 wystartował o godz. 11.13 z Krakowa do Frankfurtu. Załoga po starcie zdecydowała o powrocie do Krakowa. Samolot bezpiecznie wylądał i odkołował na pytę postojową lotniska" - poinformowała rzeczniczka lotniska Monika Pabisek. Dodała, że lotnisko jest otwarte, operacje lotnicze odbywają się bez zakłóceń.

Według informacji lokalnych mediów, samolot airbus A319 wystartował z Krakowa po godzinie 11:00. Jednak, gdy był w okolicy Gliwic, zawrócił na lotnisko w Krakowie.

Według wstępnych informacji, samolotem leciało 37 pasażerów oraz załoga. Po starcie pilot poinformował wieżę, że ma uszkodzoną oponę. Po kilkudziesięciu minutach samolot wylądował bezpiecznie w Balicach w asyście straży pożarnej. 

Wczoraj wieczorem samolot LOT lecący z Krakowa do Warszawy awaryjnie lądował na warszawskim Lotnisku Chopina.