Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ukrainka pędziła ulicami z policjantem na masce

Lwowska policja dała trzy dni na zgłoszenie się do komisariatu kobiecie, która kierując samochodem nie zatrzymała się do kontroli drogowej, najechała na policjantów, a jednego z nich kilkaset metrów "wiozła" na masce swojego pojazdu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w dniu prawosławnego Bożego Narodzenia. Media na Ukrainie donoszą, że sprawczyni incydentu "jest znaną bohaterką historii o łamaniu przepisów drogowych" i była wcześniej karana m.in. za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.

Tym razem zwróciła uwagę policyjnego patrolu, kiedy jechała swoim Peugeotem 208 po torach tramwajowych przeciwległym pasem ruchu. Po zatrzymaniu do kontroli odmówiła pokazania dokumentów i nacisnęła pedał gazu. Gdy samochód ruszył, jednego z policjantów odrzuciło na bok, zaś drugi uczepił się maski pojazdu.

Na nagraniach, które udostępnił portal Zaxid.net (czyt. Zachid.net), widać szybko jadący samochód z człowiekiem na masce i pędzący za nim radiowóz. Według policji, kobieta nie zatrzymała się nawet wtedy, gdy policjant spadł.

Lwowska policja poinformowała, że obaj funkcjonariusze doznali obrażeń ciała, a kobieta uciekła z miejsca wypadku. Jej samochód znaleziono na jednym z podwórek w centrum miasta.

Rzeczniczka policji Switłana Dobrowolska oświadczyła, że sprawczyni grozi kara do pięciu lat więzienia. Jeśli do piątku nie stawi się w komisariacie, zostanie za nią rozesłany list gończy.