Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Bieszczadach doskonałe warunki dla turystów

W Bieszczadach doskonałe warunki dla turystów
Podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni. (Fot. Thinkstock)
W Bieszczadach i Beskidzie Niski dzisiaj rano są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. "Podczas wędrówek górskich można spotkać żmije" - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec.

"Rano na termometrach w Cisnej i Ustrzykach Górnych było 15 stopni. Wszędzie jest słonecznie i bezwietrznie lub wieje słaby wiatr. W górach panuje dobra widoczność" - mówił ratownik dyżurny.

Przypomniał, że wybierając się w góry, trzeba pamiętać o nakryciu głowy, kremach przeciwsłonecznych i napojach. W górach turyści powinni też być przygotowani na możliwe w godzinach popołudniowych załamanie pogody i związane z tym konsekwencje.

"Podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni, nie chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach" - podkreślił ratownik dyżurny.

W związku ze słoneczną pogodą na niektórych szlakach górskich można spotkać żmije zygzakowate. W Bieszczadach żyją trzy odmiany barwne żmij zygzakowatych: brązowe, srebrzyste i czarne.