Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Krakowie wpadł 23-latek ścigany za zabójstwo Polaka w Anglii

W Krakowie wpadł 23-latek ścigany za zabójstwo Polaka w Anglii
Polak zostanie poddany ekstradycji do Wielkiej Brytanii, gdzie ma być sądzony za zabójstwo. (Fot. Met Police)
Niebezpieczny morderca, aresztowany w Wielkiej Brytanii w związku z morderstwem, został złapany w Polsce. Mateusz M. złamał na początku ubiegłego roku zasady zwolnienia za poręczeniem i nie stawił się na przesłuchania.

Mężczyzna został aresztowany w lutym 2016 za zabójstwo 39-letniego Sebastiana Zuchlińskiego. Do tragedii doszło w Bolton pod Manchesterem. Czterech mężczyzn napadło ofiarę na ulicy. Pochodzący z Koszalina Polak otrzymał co najmniej 17 ciosów nożem w całe ciało. Mężczyzna miał odcięty kciuk, a jeden z ciosów w głowę był tak silny, że przebił kości czaszki. 39-latek osierocił 5-letnią córkę.

W związku ze sprawą na 31 lat więzienia został skazany w tym roku Tomasz B. (39 lat).

23-letni Mateusz M. po wyjściu za kaucją z aresztu nie stawił się na przesłuchania. Policja znalazła go po ponad roku, 14 listopada, w Krakowie.

"Wiemy, że został aresztowany. Nadal poszukujemy go w związku z morderstwem Sebastiana Zuchlińskiego, na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Będziemy w tej sprawie współpracować z polskimi władzami” - poinformował rzecznik Greater Manchester Police.

Podczas rozprawy Bubrowskiego prokurator stwierdził, że M. był jednym z mężczyzn biorących udział w morderstwie.