Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W rzeszowskich żłobkach przybędzie ponad 80 miejsc

W rzeszowskich żłobkach przybędzie ponad 80 miejsc
W ramach programu mają powstać 84 miejsca w ośmiu żłobkach w Rzeszowie. (Fot. Thinkstock)
84 miejsca w miejskich żłobkach powstaną w ramach programu, który będzie realizował samorząd Rzeszowa. Dzięki tej inwestycji rodzice dzieci mają mieć szansę powrotu na rynek pracy.

Program wartości niemal 3,3 mln zł będzie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. Samorząd Rzeszowa podpisał już umowę na jego dofinansowanie z Wojewódzkim Urzędem Pracy, który odpowiada za realizację części RPO.

Jak poinformował dyrektor WUP, celem jest zwiększenie aktywności zawodowej i szans na utrzymanie pracy dla 84 osób, które obecnie opiekują się dziećmi do trzeciego roku życia. "Będzie to możliwe dzięki temu, że powstanie tyle nowych miejsc w miejskich żłobkach w Rzeszowie, a opiekunowie tych dzieci będą mogli wrócić do pracy lub znaleźć nową" – dodał.

Czop zaznaczył, że z programu skorzystają 74 osoby, którym w okresie opieki nad dziećmi kończy się umowa o pracę lub są zatrudnione na czas określony. Natomiast pozostałe 10 osób to bezrobotni lub bierni zawodowo, którzy dotychczas pozostawali poza rynkiem pracy, bo opiekowali się dziećmi.

W ramach programu mają powstać 84 miejsca w ośmiu żłobkach w Rzeszowie. Pieniądze mają być przeznaczone również na zakup wyposażenia i dofinansowanie wynagrodzeń personelu, który będzie się zajmował nowo przyjętymi dziećmi.