Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wiedeń: Tadeusz Ferenc w gronie 100 prezydentów-innowatorów

Wiedeń: Tadeusz Ferenc w gronie 100 prezydentów-innowatorów
Fot. UM Rzeszów/Tadeusz Poznak
37 miast, w tym Rzeszów, podpisało "Porozumienie Burmistrzów" na największej konwencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju miast w Wiedniu.

Prezydent Rzeszowa wziął udział w konferencji "Urban Future Global Conference", która na przełomie lutego i marca odbyła się w wiedeńskim Centrum Kongresowym Messe Wien. To największe na świecie miejsce spotkań tzw. City Changers’ów, czyli inicjatorów zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju miast.

Do udziału w konferencji zaproszono 100 burmistrzów i prezydentów miast z całego świata, którzy "poprzez swoje działania, zaangażowanie, pasję i odwagę we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, przyczynili się do rozwoju idei miast inteligentnych i zrównoważonego rozwoju".

Spotkali się tam również planiści miejscy, naukowcy, menedżerowie zrównoważonego rozwoju, przedstawiciele środowiska start-upów, innowatorzy miejscy oraz eksperci w zakresie ochrony środowiska.

Podczas wydarzenia 37 miast - m.in. Ateny, Bruksela, Warszawa, Rzeszów, Lubljana i Innsbruck - podpisało deklarację "Porozumienia Burmistrzów". Sygnatariusze zobowiązali się do wdrażania strategii UE w sprawie redukcji gazów cieplarnianych o 40% do roku 2030 oraz do adaptacji wspólnego podejścia do zmian klimatu.