Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włamał się do sklepu i pił wino. Miał prawie 5 promili

Włamał się do sklepu i pił wino. Miał prawie 5 promili
50-latek pod nadzorem funkcjonariuszy pozostał w szpitalu. (Fot. KMP Przemyśl)
50-latek włamał się do jednego ze sklepów w Przemyślu. Mężczyzna miał prawie 5 promili alkoholu.

W sobotę po godz. 1:00 w nocy dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w sklepie przy ul. Bogusławskiego w Przemyślu doszło do włamania, a właściciel ujął sprawcę na gorącym uczynku.

Na miejsce natychmiast wysłano mundurowych. Funkcjonariusze ustalili, że właściciel sklepu, będąc w domu, usłyszał podejrzane odgłosy dobiegające z pomieszczeń znajdujących się piętro niżej. Nie zastanawiając się długo, zszedł na dół i zauważył, że w sklepie ktoś jest. 

W pewnym momencie zobaczył mężczyznę, który kończył pić litrowe wino zdjęte ze sklepowej półki. Po ujęciu sprawcy, niezwłocznie zadzwonił na policję.

50-letni włamywacz był w stanie upojenia alkoholowego i co chwilę tracił świadomość. Nic dziwnego - okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 5 promili alkoholu.

Pod nadzorem funkcjonariuszy pozostał w szpitalu. W sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. 

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.