Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmiany w MŚ w kolarstwie. Od 2020 roku bez "drużynówki"

Zmiany w MŚ w kolarstwie. Od 2020 roku bez
Wyścig drużynowy był w programie od 2012 roku, ale konkurencja ta nie cieszyła się wielkim entuzjazmem ekip. (Fot. Getty Images)
Nowy szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) David Lappartient poinformował, że od 2020 roku nie będzie wyścigu drużynowego w programie mistrzostw świata. Jak podkreślił, domagało się tego wiele ekip.

"W przyszłym roku w Innsbrucku oraz w 2019 w Yorkshire jazda zespołowa będzie jeszcze rozgrywana, ale już w 2020 roku nie będzie jej w programie" - oświadzył 44-letni Francuz, który w czwartkowych wyborach pokonał ubiegającego się o reelekcję Brytyjczyka Briana Cooksona.

Wyścig drużynowy był w programie od 2012 roku, ale od samego początku konkurencja ta nie cieszyła się wielkim entuzjazmem ekip. W 2016 roku w Katarze do startu zgłosiło się zaledwie osiem męskich zespołów z World Touru.

W trwających obecnie w Bergen mistrzostwach świata było ich jedenaście. Brązowy medal z brytyjską grupą Sky wywalczył Michał Kwiatkowski.