Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

mBank ostrzega przed cyberatakami

mBank ostrzega przed cyberatakami
Jak wskazał mBank, atak przestępców przebiega w kilku etapach. (Fot. mBank)
Ostrzegamy o nowym typie ataku cyberprzestępców skierowanym na klientów bankowości mobilnej - poinformował mBank we wtorkowym komunikacie.

Jak wskazał mBank, atak przestępców przebiega w kilku etapach. "W pierwszej kolejności przestępcy muszą pozyskać dane osobowe swojej ofiary, podszywając się pod klienta, kontaktują się z operatorem sieci w celu przekierowania połączeń przychodzących z numeru ofiary na swój numer telefonu, kolejnym krokiem jest sparowanie aplikacji mobilnej z kontem klienta na urządzeniu należącym do przestępców poprzez podanie pozyskanych wcześniej danych osobowych oraz przechwycenie kodu autoryzacyjnego w wyniku włączonej u operatora sieci usługi przekierowania połączeń, na końcu - kradzież środków z konta z wykorzystaniem aplikacji mobilnej w ramach ustawionych limitów" - tłumaczy w komunikacie bank.

Instytucja przestrzega, że aby chronić się przed takim cyberatakiem, należy uważnie czytać wszystkie wiadomości SMS - zarówno te przesłane od operatora o dokonaniu przekierowania lub włączeniu innych istotnych operacji, jak i bank. "mBank wysyła powiadomienia SMS z informacją o sprawowaniu aplikacji mobilnej z kontem. Jeżeli nie inicjowałeś osobiście takiej operacji, masz informację, że prawdopodobnie ktoś robi to w Twoim imieniu. Podobnie możesz otrzymywać informacje o zrealizowanych operacjach finansowych" - napisano w komunikacie.

W przypadku, gdy klient otrzyma powiadomienie o włączeniu przekierowania połączeń przychodzących na inny numer telefonu lub sparowaniu aplikacji mobilnej z kontem i nie wykonywał tych czynności osobiście, należy natychmiast skontaktować się z bankiem, a także operatorem sieci.